WordPress Seo Eklentileri – All in One SEO mu Yoast mu ?

WordPress Seo Eklentileri – All in One SEO mu Yoast mu ?

WordPress Seo Eklentileri – All in One SEO mu Yoast mu ?

arkadaşlar merhaba bugün ki yazımda sizlere bir konudan bahsetmek istiyorum arkadaşlar Herkesin ortak bir sorusu var ve kimsenin net bir yanıt verilen yok. Bu soru All in one Seo mu ? Yoast mu ? SEOPressor mü ? Bu soru detaylı eklentiler ile uzayıp gidiyor ben yalnızca içlerinden üç adet eklentiyi seçtim. Cevabı çok net arkadaşlar. Hepsi aynı vazifiyeti yapmıyor mu ? yapıyor. Bu eklentilerin hedefi site içi seo optimizasyonunu dayanıklıak, ekstra sağladığı özelliklerin hiç birini umursamayın, şunlar tamamıyla süstür ve bu süsler sitemiz de daha çok alan kaplanmasına daha çok veritabanı sorgusuna namacıyla olur ve bunun amacıyla Seopressor eklentisine aylık 5 dolar ya da bir site amacıyla hayat boyu satın alabilmek amacıyla 47 dolar vermeye lüzum var mı ovakit ? Yok, hele bir de aniden çok siteniz var ise hayat boyu lisans 497 dolara çıkıyor buna hiç lüzum yok. Seopressor’ü eledik o vakit. Şimdi ki kavgamız Yoast mu All in one Seo mu ?

Herkesin kafasında ki All ine One Seo Pack eklentisi mi ? Yoksa WordPress SEO by Yoast eklentisi mi en iyi SEO Eklentisi sorusunu yanıtlamak bundan sonra farz oldu. Bu iki eklenti de WordPress Seo hususu ile ilgili aslında başarılı. Şunu hiç bir vakit unutmayın, iki eklenti de sizi sektörde ki en iyi site yapmaya yetmez. Hiç biri 10 cu sayfadan 1 ci sayfaya tek başına oturtamaz sizi. Bu eklentiler Wordpress site içi optimizasyonun baş elementleridir. İkisi de aynı vazifiyeti yapmakta, Yoast’ ta bizlere Seopressor gibi afilli özellikler sunmakta ve bu afilli özelliklerin fazlası manuel olarak yapılabilmekte. Yani demek istediğim, manuel olarak yapabileceğiniz şey amacıyla eklenti kullanarak sitenizi yormayın. Bu ebat farkı yüzünden dosya ebatı olarak %50 lik bir fark var. Yoast all in one seo’nun 2 katı yer kaplıyor, 2 katı sorguya sebep oluyor bu afilli özelliklerle, sitenize ekstradan yük oluyor kısacası. Manuel olarak uygulanabilecek işlemler amacıyla eklenti kullanmanın siteyi yavaşlatacağı amacıyla size zararı olur yararı olmaz. Yoast sıksık güncellenen, sıksık yenilik çıkaran bir firma yönünden yazıldı, bu da çok cezbedici geliyor tabi kullanıcılara. Ancak yabancı WordPress forumlarını takip ederseniz Yoast eklentisi her yeni bir özellik çıkardığında kesinlikle bir şikayet hususu açılmakta. Yoast eklentisnin sıksık kendisini yenilemesinin tam olarakta namacıylai bu.
Kısacası benim önerim işlevinden ve şimdiye kadar ki bütün WordPress sitelerim de yoldaşlık eden All in one seo eklentisi. Paralı parasız fazlası seo eklentisini denedim tarttım ölçbütün biçtim. Hepsiyle benzer başarıları yakaladım. Yoast kullanırken sıksık bir problemle karşılaştığım amacıyla yoasttan vazgeçtim, seopressor eklentisine aylık 5 dolar vereceğime 5 doları kıyıya koyup dayanıklı tanıtım yazıları alabileceğim amacıyla ondan vazgeçtim.Ama ne olursa olsun bu eklentilerden çok bir beklentiniz olmasın arkadaşlar, bu eklentiler site içi seo optimizasyonun bir bölümünü sizler amacıyla basitleştirmek amacıyla yapılmış, sizi tabandan tavana yükseltecek şeyler değildir.

arkadaşlar bugün ki yazım bu kadardı umarım yazım faydalı olmuştur. sağlıcakla kalın.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
1
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0