Üniversiteye Yeni Başlayanlar İçin 10 Öneri

Üniversiteye Yeni Başlayanlar İçin 10 Öneri

Üniversiteye Yeni Başlayanlar İçin 10 Öneri

arkadaşlar en önemlisini başa koyuyorum lütfen dikkat!

ADMİN TAVSİYESİ : OKULDA HER HAFTA STAND AÇIP UCUZA, SENETLE KİTAP SATIŞI YAPAN FASA FİSO YAYIN EVLERİ OLUYOR SAKIN GÜVENMEYİN KANMAYIN, SENETLERE İMZA ATMAYIN!

 

(şikayetvar'da dünya kadar şikayet var, bunları okula sokan yöntemin de taa..)

 

Verdikleri 5 para etmez çakma kitapları yarı fiyatına bile satamazsınız, okul bitene kadar taksit ödersiniz. taksitleri ödemezseniz hakkınızda işlem başlatılır (zaten amaçları öğrenciyi soymak) 

_____________________________________________________________________________

1) Üniversiteyi okuyacağınız şehre geldiğiniz gibi hemen o sokak benim, bu sokak senin gezmeye başlayıp para saçmayın. Zaten birinci sınıfta bolca gezecek vaktiniz olacak.

 

2) İlk hafta herkes hızlıca arkadaş yapmaya çalışır. Amaçları daha iyi birini bulana kadar yalnız kalmamaktır. Genellikle ilk günlerde sizinle arkadaşlık edenler sonra selam bile vermiyor. Yani kısacası arkadaşlarınız artık sizden uzaklaşırsa şok olmayın!

 

3) Hocanın vermek istediği her göreve balıklama atlamak bir yana sürekli sınıfta öne çıkmaya çalışmayın. Arkanızdan ilgi çekmeye çalışıyor derler bu tür davranışlar ilk okulda görülüyor yapmayın!

 

4) Sınavlara en az 2 hafta önceden çalışmaya başlayın ve asla sınav haftası alem yapmayın.

 

5) Her hocanın kuralları ve üslubu farklıdır. Bu nedenle her hoca ile uyumlu olmaya çalışın asla onları kıyaslamayın ve zıtlaşmayın zararlı çıkarsınız.

 

6 ) İlk günler asla düğüne gidiyor gibi gelmeyin. Ciddiyim acayip sırıtıyor.

 

7 ) Sizden farklı bir sosyo-kültürel yaşamı olanlardan kendinizi soyutlayıp önyargılı yaklaşıp size yakın hayatları olanlara yapışmayın farklı bir kültür tanımak size iyi şeyler katar.

 

 Özellikle soğuk bir iklimde iseniz sakın ilk günlerde devamsızlık yapmayın. Çünkü hasta olacağınız günler de olacak ve lisede olduğu gibi kimse gelip devamsızlıkları silmeyecek ve haliyle dersten kaldığında şok olma.

 

9) Geldiğiniz gibi hemen sevgili yapmaya girişirseniz hakkınızda pek iyi düşünmezler. Önce hayatınızı düzene sokun ve deslerinize odaklanın.

 

10 ) Yüzlerce kişi ile beraber hoca bile size gülsün istemiyorsanız ilk derste hoca gelince ayağa kalkmayın.

 

 

* Hiçkimseye ırkçılık , şehirçilik, cinsiyetçilik , siyasetçilik vb. yapıp dışlamayın ve bilmediğiniz konuda sohbete katılıp kendinizi rezil etmeyin. Barlara abone olup ayyaş gibi gezmeyin ve ilk yıl asla eve çıkmayın.

* Kopya çekip de emek hırsızlığı yapmayın. Sabaha kadar bu sınavlara çalışanlar var. Eğer eğitim fakültesinde iseniz kopya'yı düşünmeyin bile çünkü sizde bir öğretmen olacaksınız

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0