Microsoft, Windows 10 'Bu Bilgisayarı Sıfırla' hatası çözümü.

Microsoft, Windows 10 'Bu Bilgisayarı Sıfırla' hatası için geçici çözüm ayrıntıları

Microsoft, Windows 10 'Bu Bilgisayarı Sıfırla' hatası çözümü.

Microsoft, bazı Windows 10 kullanıcılarının cihazlarını sıfırlamasını engelleyen sinir bozucu bir hata için hızlı bir geçici çözüm yayınladı .

Ayarlar'daki Kurtarma bölümünün altında bulunan 'Bu Bilgisayarı Sıfırla' özelliği, Windows 10 kullanıcılarının makinelerini fabrika ayarlarına döndürmeleri için basit bir yol sağlar.

Ancak bir hata, Windows 10 sürüm 2004 çalıştıran seçili kullanıcılar için özelliği devre dışı bıraktı ve bunun yerine şu hata mesajı görüntüleniyor: "Bilgisayarınızı sıfırlarken bir sorun oluştu. Hiç değişiklik yapılmadı".

  • Biz bir listesini inşa ettik en iyi iş PC'ler etrafında
  • Mevcut en iyi yedekleme yazılımı listemize göz atın
  • İşte piyasadaki en iyi iş dizüstü bilgisayarları seçimimiz

Windows 10 Bazı Kullanıcıların Reset Atmasına İzin Vermiyor (Nasıl Düzeltilir?)

Windows 10 'Bu bilgisayarı sıfırla' düzeltmesi

Birisinin bilgisayarını fabrika ayarlarına sıfırlamak istemesinin birkaç nedeni vardır; Windows 10 hatalarını gidermeye , genel yavaşlamayı azaltmaya ve başka bir kullanıcı tarafından devralınmak üzere olan bir cihazı hazırlamaya yardımcı olabilir .

Tamamen işlevsel olduğunda, 'Bu bilgisayarı sıfırla' özelliği, Windows 10 kullanıcılarının tüm dosyaları cihazlarından kaldırmasına ve işletim sistemini yeniden yüklemesine veya dosyaları olduğu gibi bırakırken kısmi bir geri yükleme gerçekleştirmesine olanak tanır.

Ancak, bir Microsoft Destek gönderisine göre , "belirli donanım yapılandırmalarını" etkileyen Windows 10 2004 sorunu, kullanıcıların her iki tür geri yüklemeyi gerçekleştirmesini engelliyor.

Microsoft, sorun için henüz tam bir düzeltme uygulamadı, ancak kısa vadeli bir çözüm sağlamak için Dağıtım Görüntüsü Hizmet Yönetimi (DISM) komutunu kullanan basit bir geçici çözüm belirledi.

'Bu Bilgisayarı Sıfırla' hatasıyla karşılaşan kullanıcılar şu adımları uygulamalıdır:

  • Başlat menüsünden Komut İstemi'ni arayın
  • Uygulamaya sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
  • Şu yorumu yazın ve ardından enter tuşuna basın: "dism / online / cleanup-image / restorehealth"
  • Cihazı yeniden başlatın ve Ayarlar aracılığıyla Bu Bilgisayarı Sıfırla'ya dönün

Bir geri yükleme gerçekleştirmeye hazırlanırken, değerli dosyalarınızı kaybetmemek için bulutta veya harici bir sabit sürücüde güncel bir yedekleme yaptığınızdan emin olmanız önemlidir .

Ayrıca, makinenizi fabrika ayarlarına sıfırlamanın, ilk satın alındığında cihazla önceden yüklenmiş olarak gelen herhangi bir bloatware'i yeniden başlatacağını da belirtmek gerekir.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0