Microsoft, herhangi bir kod yazmadan AI modelleri oluşturmak için ÜCRETSİZ uygulamayı açıkladı

Lobe, yüklediğiniz görüntülerde makine öğrenimi modellerini otomatik olarak eğitir

Microsoft, herhangi bir kod yazmadan AI modelleri oluşturmak için ÜCRETSİZ uygulamayı açıkladı

Microsoft, kullanıcıların herhangi bir kod yazmadan makine öğrenimi modellerini eğitmelerine yardımcı olan ücretsiz bir uygulamanın genel bir önizlemesini yayınladı.

Windows ve Mac için Lobe masaüstü uygulaması şu anda yalnızca görüntü sınıflandırmasını desteklemektedir, ancak Microsoft bunu gelecekte diğer modellere ve veri türlerine genişletmeyi planlamaktadır.

Lobe web sitesi , "Öğrenmesini istediğiniz şeylerin örneklerini gösterin ve uygulamanızda gönderilebilecek özel bir makine öğrenimi modelini otomatik olarak eğitir,"   diye açıklıyor Lobe web sitesi .

Kullanıcıların önce Lobe'nin tanımasını istedikleri görüntüleri içe aktarması ve etiketlemesi gerekir. Uygulama daha sonra veri kümesi için uygun bir açık kaynaklı makine öğrenimi mimarisi seçecek ve modeli kullanıcının cihazında eğitmeye başlayacaktır.

Ayrıca, gerçek zamanlı görsel sonuçlarla modelin performansını inceleyebilir, tahminleri hakkında geri bildirim sunabilir ve hatalı etiketleri düzeltebilirsiniz.

Eğitimden sonra modeller, çeşitli endüstri standardı formatlara aktarılabilir ve kullanıcının tercihine göre bir platformda gönderilebilir.

Microsoft, ilk müşterilerin zararlı bitkileri tanımlayan, yaban arıları gibi arı kovanı işgalcilerini tespit eden veya yanlışlıkla garaj kapısını açık bıraktıklarında insanlara uyarılar gönderen uygulamalar geliştirmek için Lobe'yi kullandığını söylüyor.

Onlara katılmak isterseniz, Lobe'yi buradan indirebilir   ve burada uygulama için bir eğitim videosunu izleyebilirsiniz  .

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0