Messenger ve Instagram sohbetleri artık resmi olarak birleştirildi

Şirket, Facebook, Instagram ve WhatsApp için planladığı birleşik mesajlaşma hizmetinde bir sonraki aşamayı uyguladığından, Facebook Messenger ve Instagram sohbetleri artık resmi olarak birleştirildi.

Messenger ve Instagram sohbetleri artık resmi olarak birleştirildi

Şirketin planlarını ilk olarak geçen yılın başında öğrendik ...

The New York Times, Facebook'un WhatsApp, Instagram ve Messenger'dan gelen sohbetleri birleştirerek uygulamalarındaki mesajlaşma hizmetlerini birleştirmeyi planladığını bildirdi.

Aynı ayın ilerleyen saatlerinde Facebook CEO'su Mark Zuckerberg planları doğruladı , ancak sürecin biraz zaman alacağını belirtti.

Geçen haftaki rapor, Instagram, Facebook ve WhatsApp konularının birleştirilmesiyle kullanıcıların platformlar arasında kolayca iletişim kurabileceklerini açıkladı. Dahası, değişiklik, Zuckerberg'in bugünkü çağrısında ele aldığı bir şey olan uçtan uca şifrelemenin kullanılabilirliğini genişletecek.

Zuckerberg, şirketin 4. çeyrek kazanç çağrısında, "Düşündüğümüz entegrasyon, bunu düşünmek için gerçekten erkenciyiz" dedi. "Çözmemiz gereken çok şey var."

Instagram, geçen ay bir güncellemede yeni özelliği tanıtmaya başladı, kullanıcılar bunu kabul edebildi , ancak o sırada gerçekten işe yaramadı.

Instagram kullanıcıları artık sohbetlerini ve özelliklerini Messenger'dan Instagram'a getiren Facebook Messenger ile hesaplarına katılmaları konusunda bilgilendiriliyor. İki Facebook uygulamasının simgelerini gösteren mesaj "Instagram'da mesajlaşmanın yeni bir yolu var" diyor […]

Ancak, The Verge tarafından belirtildiği gibi, hesabınızdaki güncellemeyi kabul etseniz bile Instagram henüz Messenger sohbetleri sunmuyor.

Şirket şimdi özelliği resmi olarak başlattı - ancak yine de 'yakında gelecek' olarak tanımlanıyor.

Bugün, uygulamada yeni bir Messenger deneyimi sunarak Instagram DM'lerinde bir güncelleme duyuruyoruz [...]

En iyi Messenger özelliklerinden bazılarını Instagram'a getirmek için Messenger ve Instagram deneyimini birleştiriyoruz - böylece hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın en iyi mesajlaşma deneyimine erişebilirsiniz. Instagram'daki kişiler bu yeni deneyime hemen güncelleme yapıp yapmamaya karar verebilir […]

Instagram'daki yeni Messenger deneyimine çok yakında gelecek olan tüm özellikler şunlardır: 

 • Uygulamalar Arasında İletişim Kurun: Mesaj göndermek ve video görüşmelerine katılmak için iki uygulamayı da kullanarak Instagram ve Messenger üzerinden arkadaşlarınız ve ailenizle sorunsuz bir şekilde bağlantı kurun. 
 • Birlikte İzle: Bir video görüşmesi sırasında arkadaşlarınız ve ailenizle Facebook İzle, IGTV, Makaralar (çok yakında!), TV şovları, filmler ve daha pek çok şeyde video izlemenin keyfini çıkarın.
 • Kaybolma Modu: Görülen mesajların görüldükten sonra veya sohbeti kapattığınızda kaybolacağı bir mod seçin. 
 • Özçekim Çıkartmaları: Sohbette kullanmak için özçekiminizle bir dizi bumerang çıkartması oluşturun.
 • Sohbet Renkleri: Sohbetlerinizi eğlenceli renk geçişleriyle kişiselleştirin. 
 • Özel Emoji Tepkiler: Arkadaşlarınızdan gelen mesajlara hızlı bir şekilde tepki vermek için en sevdiğiniz emojilerin bir kısayolunu oluşturun.
 • Yönlendirme: Harika içerikleri beş adede kadar arkadaşınız veya grupla kolayca paylaşın. 
 • Yanıtlar: Sohbetinizdeki belirli bir mesaja doğrudan yanıt verin ve konuşmanın akışını sürdürün.
 • Animasyonlu Mesaj Efektleri: Animasyonlu gönderme efektleriyle mesajınıza görsel bir hava katın.
 • Mesaj Kontrolleri: Size kimin doğrudan mesaj gönderebileceğine ve kimin size mesaj gönderemeyeceğine karar verin.
 • Gelişmiş Raporlama ve Engelleme Güncellemeleri: Artık Instagram'daki tek mesajlara ek olarak tüm sohbetleri rapor edebilir ve yeni Hesap Merkezine hesaplarınızı eklediğinizde Instagram ve Messenger'da proaktif engelleme önerileri alabilirsiniz .

Uç hedef, varsayılan olarak üç hizmetin tamamında uçtan uca şifreli mesajlaşmadır, bu da mevcut mesajlaşma mesajında ​​en az bir adım ileridedir ...

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0