Google, Chrome OS 86 kararlı sunumunu duraklattı

Google , Chrome OS 86'yı bu ayın başlarında kararlı kanalda, menü simgeleri için bayraklar, geri-ileri önbellek, güvenlik iyileştirmeleri ve daha fazlasını sunmaya başladı .

Google, Chrome OS 86 kararlı sunumunu duraklattı

İlk kullanıma sunmanın başlamasından kısa bir süre sonra, Google , Chrome OS 86'da görme engelliler için yeni erişilebilirlik özelliklerini tanıttı . Ancak güncelleme henüz Chromebook'ların büyük çoğunluğuna yol açmazken, Google'ın bilinmeyen nedenlerden dolayı güncellemeyi geri aldığı bildirildi .

Yakın tarihli bir  Chrome Unboxed  raporuna göre, Chrome OS 86'nın kararlı sunumu aniden durduruldu ve Google bu kararla ilgili hiçbir bilgi yayınlamadı. Chrome OS Sürümleri blogu konuya herhangi bir ışık tutmuyor, ancak Chrome OS sürüm matrisi web sitesinde artık desteklenen cihazların çoğu için en yeni kararlı kanal sürümü olarak Chrome OS 85 listeleniyor .

Google'ın yakın zamanda Chrome'un bellek sisteminde 86 sürümünde bir güvenlik açığı keşfettiğini belirtmek gerekir. Ancak şirket, güvenlik hatasını gidermek için derhal bir yama yayınladı. Bu, bizi güvenlik açığının Google'ın kullanıma sunmayı duraklatma kararının arkasındaki neden olmadığına inanmaya yönlendiriyor. Krom Kutusuz kullanıcılar arasında değişen konularda bir dizi bakan bildirdin olarak güncelleme işlemine ara verildi spekülasyon Aile bağlantı giriş hataları için Store uygulaması çöküyor Çal güncellemenin ardından,.

Şu an itibariyle, Google'ın geri kalan cihazlar için Chrome 86 sunumunu ne zaman devam ettireceği veya şirketin doğrudan Chrome 87 sürümüne geçip geçmeyeceği belli değil. Zaten Chrome OS 86 sürümüne geçtiyseniz ve cihazınızda sorunlarla karşılaşıyorsanız, Powerwash ve Geri Döndür özelliğini kullanarak 85 sürümüne geri dönebilirsiniz .

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0