Bir hapşırığın ağır çekim videosu, yüz maskesi takmanın önemini gösteriyor

Devam eden koronavirüs salgını sırasında birinin yüz maskelerinin önemini kınadığını bir dahaki sefere duyduğunuzda, onlara bu videoyu gösterin.

Bir hapşırığın ağır çekim videosu, yüz maskesi takmanın önemini gösteriyor

Yukarıdaki görüntüde, The Slow Mo Guys'tan Gav kendini yüksek sesle sayarak, öksürerek ve 1000 fps'de hapşırırken filme alıyor. Öksürük ve hapşırma muhtemelen beklediğiniz kadar iğrençtir, ancak belki de daha sinir bozucu olan şey, normal ses seviyesinde konuşsa bile ağzından çıkan parçacıkların sayısıdır. 

Peki Gav yüz maskesi takarken deneyi tekrarladığında? Neredeyse hiçbir şey kaçmaz.

Konuk Dr. Anthony Fauci, görüntüleri tekrar birlikte izlerken, "Sanırım az önce gösterdiğin maske ve yüz kaplamaları takmanın öneminin grafiksel olarak güzel bir gösterimi " diyor.

Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü müdürü, " Enfekte olan kişilerin yaklaşık yüzde 40-45'inin herhangi bir semptom göstermediğini ve yine de nazofarenksinde virüs olduğunu biliyoruz" diyor. "Ve enfeksiyonların önemli bir kısmının semptomları olmayan birinden bulaştığını biliyoruz.

"Bu yüzden insanlar anlaşılır ama yanlış bir yoruma sahipler, enfeksiyonu ilettiğiniz tek zaman, öksürdüğünüz veya birisinin her yerine hapşırdığınız zamandır. Onların takdir etmedikleri şey, eğer konuşuyorsanız, yüksek sesle konuşmasanız bile - ve eğer şarkı söylüyorsanız, ki bu sadece konuşmaktan daha kötüdür - havada bir süre kalabilen bu parçacıklara sahip olursunuz. "

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0