Android Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Edin

Android Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Edin

Android Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Edin

1- Hızlı Şarj Adaptörü Kullanın
Eğer son birkaç sene içerisinde tanıtılan bir modele sahipseniz, akıllı telefonunuz muhtemelen 15W ya da 18W hızlı şarj desteği sunuyordur. Bu noktada kullandığınız akıllı telefonunun tam gücü alabildiğinden emin olun. Öncelikli olarak yapmanız gereken şey akılı telefonunuzun kaç W şarj desteği sunduğunu öğrenmektir. Sonra, bu akımı destekleyecek bir şarj adaptörü kullandığınızdan emin olun. Kullandığınız adaptörde V ve A olarak iki farklı değer göreceksiniz. Bunlar Voltaj (V) ve Amper (A) olarak bilinen enerji değerleridir. Eğer adaptörde 5V 2A değerlerini görüyorsanız bu, 10W akım sağlayabildiği anlamına gelir. Diğer değerlerde de sonuca ulaşabilmek için bu iki değeri çarpmanız yeterli olacaktır.

 

2- USB’den Şarj Etmeyin
Yine bir üstteki maddeden yola çıkarak USB portları, genellikle 5W çıkış gücü sunarlar. Bu da akıllı telefonunuzun daha yavaş şarj olmasına neden olur ki, bu gibi durumlardan kaçınabilmek adına her zaman adaptör kullanmayı tercih edin. Bu arada bazı özel USB’lerin (sırf şarj odaklı olanlar) hızlı şarj desteğine sahip olabildiğini vurgulayalım.

 

3- Şarj Sırasında Bağlantıları Kapatın
Akıllı telefonunuzu şarj ederken Wi-Fi, LTE ve Bluetooth gibi bağlantıları kapalı tutmak, cihazın ihtiyaç duyduğu enerji miktarını en aza indireceği için daha hızlı bir şarj sunacaktır. Bunun için bu bağlantıları tek tek aktifleştirmeyi ya da şarj sırasında uçuş modu kullanmayı düşünebilirsiniz.

 

4- Akıllı Telefonu KullanmayınBir üstteki maddenin zıttı bir şekilde şarj sırasında akıllı telefonu kullanmak enerji ihtiyacını artıracağı için şarj olma süresini de doğru orantılı bir şekilde artıracaktır. Eğer uçuş modu kullanmayı ya da bağlantıları kapatmayı tercih etmiyorsanız dahi akıllı telefonunuzu kullanmaktan kaçınmalısınız.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0