Web Sitelerine Hit Çekmenin Zararları

Web Sitelerine Hit Çekmenin Zararları nelerdir

Web Sitelerine Hit Çekmenin Zararları

Web Sitenize Hit Çekmenin Zararları


Arkadaşlar merhaba bugünki yazımda önemli bir konudan bahsetmek istiyorum. önemli konu nedir derseniz bazı arkadaşarımız website işine yeni atılıyorlar ama malesef domain aldıklarında domainlerini yazın'ca en üstte görmek isterler bunu içinde bot atarlar sitelerine yani websitelerine hit atarlar. arkadaşlar bu bot sistemi o kadar zararlıdır ki. zararı şu şekilde anlatim size google tarafından domaininizin namusu kirlenmiş olarak gözükür. yani anlayacağınız Web sitenize hit çekmek oldukça zararlı bir çalışmadır. Google Analytics kullanarak zararlarını görebilirsiniz. Örneğin 5 gün boyunca günde 2000 üzerinde kullanıcı geldi diğer günlerde alıma devam etmediğinizde 100 altına düşecektir. Emin olun ki kullanıcı sayınız 100 geçmediği için bu işleme baş vuruyorsunuz. Mantıklı düşünürsek bu hataya düşmeyiz.


Web Sitenize Hit Çekmenin Zararları Şunlardır:


– Anahtar kelimeleriniz dalgalanmaya maruz kalır.

Google botları sitenizi inceleme alır ve indexlenen linkleriniz bir anda kaybolur, hatta “veli.com” ise domaininiz veli yazdığınızda bile sitenizi göremezsiniz.

-- siteniz google tarafından ban yer o banın kalkmasıda hiç kolay değildir.

Bir çok kişi Alexa Rank düşürmek için bu işlemi yapıyor. Alexa Rank düşürmede faydalı olabilir ama Alexa’nın Seo’ya bir etkisi yok. 

arkadaşlar bugünki yazımda bu kadar dı umarım yazım faydalı olmuştur sağlıcakla kalın.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0