SON DAKİKA: Bingol ve Elazığ'da deprem! Diyarbakır, Erzincan, Erzurum Tunceli ve Malatya'dan hissedildi AFAD açıkladı

Kandilli Rasathanesi ve AFAD'ın son dakika verilerine göre, Bingöl'de 5.2 şiddetinde deprem oldu. AFAD, 21.28'de gerçekleşen depremin merkez üssünün Bingöl'ün Kiğı ilçesi bulunduğunu bildirdi. Bingöl'de gerçekleşen deprem, Elazığ, Diyarbakır, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Malatya, Bitlis ve Siirt'ten de hissedildi. Kandilli Rasathanesi de depreme ilişkin son dakika notu paylaştı. Kandilli, depremin merkez üssünün Elazığ duyurdu ve büyüklüğünü 5.3 olarak paylaştı. İçişleri Bakan desteksı İsmail Çataklı, depremin ardından açıklama yaptı ve ekiplere negatif bir suç duyurusun gelmediğini bildirdi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise devletin tüm kurumları ile teyakkuzda olduğunu belirtti. Bingöl Valisi Kadir Ekinci, A Haber'e yaptığı açıklamada herhangi bir can ya da mal kaybı bilgisinin ulaşmadığını kaydetti. Elazığ ve Bingöl'de artçı sarsıntılar devam ediyor. Öte yandan, Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı iki köyde iki ev yıkıldı, herhangi bir can kaybının olmadığı bildirildi.

SON DAKİKA: Bingol ve Elazığ'da deprem! Diyarbakır, Erzincan, Erzurum Tunceli ve Malatya'dan hissedildi  AFAD açıkladı

Son dakika deprem haberi... Bingöl, 5.2 şiddetinde deprem ile sallandı. AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin son dakika zelzele verilerine göre, Bingöl'ün Kiğı ilçesinde 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD tarafından informasyon notu paylaşılırken depremin 15.51 kilometre derinlikte gerçekleştiği bildirildi. 21.28'de olan deprem, çaşama il ve ilçelerden de çok şiddetli bir biçimde hissedildi.

Kaynak : https://www.sabah.com.tr/yasam/2021/06/26/son-dakika-haberi-diyarbakir-ve-cevresinde-korkutan-deprem-afad-ve-kandilli-rasathanesi-son-depremler?paging=6

What's Your Reaction?

like
2
dislike
1
love
0
funny
0
angry
3
sad
6
wow
2