Hackerlerin Kullandığı Efsane Programlar

Hacking işlerin de kullanılan programları bu yazımda sıraladım.

Hackerlerin Kullandığı Efsane Programlar


Teknoloji kullanımının yaygınlaşması gençlerde de hackerlik yönelimini bir hayli artırmıştır. Ancak hackerlik mevzusunda bilgi sahibi olmak YouTube videoları izleyerek muhtemel olacak bir şey değildir. Oldukça geniş yelpazeye sahip bu alan üzerinde yoğunlaşmak isteyenlerin öncelikle hacker ne demek bunu öğrenmek gerekiyor.

Hackerlik millet arasında her ne kadar makûs olarak bilinse de hakikatinde hackerler sistemin sarihliğini bulan ve bununla alay eden şahıslardır.

886b956fda1cf6cad325ae30f4766a42.jpg

Wifite (Sadece Linux)

Linux, hacker olmak isteyenler için ehemmiyetli bir fırsat sağlamaktadır. Geliştirilmeye hazır bir program olan Wifite, Kali Linux ile doğrudan elde edilebilmektedir. Wifi vasıtalarını aratan şahıslar WEP’teki pek çok sarihleri tutabilirler ve handshake tutabilirler. Bundan sonraki adımda ise parolanın kırılabilmesi için bruteforce taraması yapılabilir. Kendine has bir yazılım kullanılarak WPA2 güvenliğine sahip parolalar dahi kırılabilir.

Dumper (Windows)

Windows, Linux kadar geniş bir kullanım alanı sağlamasa da Dumper programı ile etraftaki kablosuz ağların taranmasına imkân sağlayabilir. Parolaların güvenlik usulleri gösterilir ve WEP irtibatları program sayesinde doğrudan kırılabilir. Ancak WPA ve WPA2 iletişimlerinin kırılmasında Dumper eksik olmaktadır.

M E T A sploit (Sadece Linux)

Linux ****sploit ile yazılmış bir virüs terminal ile idarenir. Kendi içeriğinde on binlerce virüs bulunduran bu platformda güvenlik sarihleri incelenebiliyor. Güvenlik sarihlerinin tespit edilebilmesi için ele alınması gerekenler belgelenir ve hazır kodlar sistemde yer alır.

Darkcomet (Windows)

Hudutlu bir kaynak alanına sahip Windows Linux’a göre daha iyi bir görsel kaliteye sahip. Darkcomet RAT’ların atası olarak karşımıza çıkmakta ve oldukça eş bir kullanım alanı sağlamaktadır. Uygulama ile sunucu ve istemci arasında iletişim oluşturulur.

Acutenix (Sadece Windows)

Acutenix, Windows sisteminin en ileri seviyedeki hacker programları arasında yer almakta. Acutenix ile Web sayfalarındaki güvenlik sarihleri tespit edilebilir, siteler arasında komut dosyası çalıştırılabilir. Güvenlik sarihlerinin hakimiyet edilebilmesini sağlayan Acutenix, web uygulamalarınızı denetler. Kolay bir kullanım vasıtasına sahip programın ara suratı ile site sarihleri tespit edilebilir, kalıcı çözümler bulunabilir.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
1
love
0
funny
0
angry
0
sad
1
wow
0