Hacker Olmak İçin İşinize Yarıyacak 5 Site

hacker olmak isteyenler için gerekli siteleri sizin için sıraladım

Hacker Olmak İçin İşinize Yarıyacak 5 Site

Hack yapmayı öğrenmek ister misin?

Hack, kullanıcıların bir gecede öğrenebileceği bir konu olmamasına rağmen bu anlamda size yardım edebilecek bazı web siteleri bulunuyor. Profesyonel gibi hacklemek istiyorsanız, bu sitelere göz atın.


1) Hack In The Box -


Bu web sitesi ise her biri dünyanın dört bir yanındaki bilgisayar korsanlarına hizmet etmek için belirli bir amaca sahip 4 ana alt alandan oluşuyor. Ancak genel olarak güvenlik ve etik teknolojiye odaklanmış olan sitenin haber ve dergi bölümleri, özellikle hackerlar veya hacklemeyi öğrenenler için sıklıkla güncellenen içeriği gösteriyor. HITB, uluslararası hack topluluğunun güncel dedikodularına ilgi duyanlar için harika bir kaynaktır.

2) Hack This Site! - 


Hack This Site'nin yapısı diğerlerinden biraz daha farklı. Genel olarak bu siteyi hacklemenizi isteyen site tasarımcıları, çeşitli görevler sunuyor. Bu görevlerin bazılarında sitenin güvenlik açığını bulmanız isteniyorken, bazı görevlerde ise korsanlık becerileriniz ön plana çıkartılıyor. Ayrıca eksik olduğunuz alanlarda size makale önerisinde bulunuluyor.


3) Cybrary - 


Beyaz şapka siber güvenliği kariyerine başlamak istiyorsanız, Cybrary mükemmel bir kaynaktır. Burada, Microsoft Server güvenliği, güvenlik değerlendirmeleri, penetrasyon testleri ve CompTIA kursları gibi alanları kapsayan yüzlerce ücretsiz kurs bulacaksınız. Ayrıca site içerisinde forum, uygulama laboratuvarları ve eğitim kaynakları ile aktifliğinizi arttırabilirsiniz.


4) Hacking Tutorial - 


Hacking Tutorial'da çeşitli uygulamaları, işletim sistemlerini ve cihazları çökertmek için size bazı derinlemesine püf noktaları öğretecek bir kaynak listesi bulacaksınız. Hack haberleri, teknolojik ipuçları ve kısa kısa makalelerin yer aldığı bu siteden bolca hack bilgisi öğreneceğinizi söyleyebiliriz.


5) Exploit Database -

 https://www.exploit-db.com/
Öğretici makalelerden daha çok hacker yardımcı araçlarını barındıran bu sitede farklı hackerler tarafından yazılmış olan uygulamaları bulabilirsiniz. Uygulamaları, web servislerini ve daha fazlasını etkileyen en yeni hackler sık sık güncellenir. Geçmiş hacklerin nasıl çalıştığı ve yamalandığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu site tam size göre.

 

vpn ile giriş yapın

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0