Backlink Nedir ? Alexa – Google Arasındaki Fark Nedir ?

evet bu yazımda sizlere Backlink Nedir ? Alexa – Google Arasındaki Fark Nedir ? konusunu açıklıyorum.

Backlink Nedir ? Alexa – Google Arasındaki Fark Nedir ?

arkadaşlar merhaba bu gün sizlere backlink ten bahsetmek istiyorum Backlink, Seo ‘nun bel kemiği olan, bir sitenin başka siteye link vermesidir. Bu pozitif yönde ya da negatif yönde kullanıma uygun olmasından bir siteyi vezir de edebilir, rezilde. Backlink, bir banner vasıtasıyla, tanıtım yazısında verdiği linkle olabilir ya da direkt link ile olabilir. Hacklink denilen saklı yolla erişimle gözükmeden verdiği linkler cabası.


Google – Alexa Backlink Arasında ki farklar nelerdir ?


Alexa premium hesap kullanarak, site açıklamasında sitenize verdiği linkten alınan backlinkten kaynaklı, alexa backlink, Google backlink, yahoo backlink gibi şeyler ayrı ayrı gibi algılanmakta webmasterlarda. Ama bu tür değil backlink, backlinktir arkadaşlar. Alexa premium hesap kullanıp, backlink alıyorsunuz diye bu tür bir backlink katagorisi canlanmasın gözünüde.

Çünkü bu işin Google’ ı yahoosu ya da alexası yok. Google aldığınız her backlinki beğenmez ve bu yüzden yansıtmaz. Alexa, Google ‘a nazaran daha az seçici bu yüzden aldığınız backlinklerin fazlasını alexa gösterir.

Backlink sorgulamalarında yahoo nerdeyse alınan bütün backlinkleri gösterir. Yani, Alexa backlink nedir ? , Google Backlink nedir ? diye kafanız da soru işareti depolamaya lüzum yok.


Backlinklerimi Nasıl Kontrol Ederim ?

Google da link: siteismi.com şeklinde bir arama yaparsanız sitenize verdiği bütün linkleri görebilirsiniz ya da backlink denetim araçlarını ile yapabilirsiniz.
Google webmastertoolstan da sitenize verdiği bağlantılara bakabilir, reddetmek dilediğiniz bağlantıyı reddedip, o backlinkten kurtulabilirsiniz.
Backlinkler Sizi Vezir de Edebilir Rezilde 


Backlink resmen kadın gibidir, onun yardımıyla dibide boylayabilirsiniz, en tepeyede oturabilirsiniz. Yanlış alım yapmamak amacıyla ” Adım Adım WordPress amacıyla SEO – Yapılmaması Gerekenler ” makalemi okuyabilir, nasıl backlink almanız lüzumliliğini öğrenmek amacıyla de “Adım Adım WordPress Seo – Site Dışı Seo Optimizasyonu ” makalemin ” Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ” Kısmını okuyarak hatalı ismim atmaktan kurtulabilirsiniz.


Anti – Seo denen illet ile rakipleriniz sizin sitenize saldırabilir ve anahtar kelimelerde düşüş yaşatabilir ve hem de filtre Yemenize sebep olabilir. Anti – Seo, illegal sitelerden sizin sitenize verdiği linklerden kaynaklı düşüş yaşamanıza yol açan hem de filtre Yemenize sebep olan bir illettir. Buna maruz kalmamak amacıyla sık sık sitelerinize verdiği bağlantıları denetim etmek, size zararı dokunacağı düşündüğünüz bağlantıları reddetmeniz lüzummektedir. Google’ın gözünde itimat kaybedeceğinize, siteyi direkt olarak silin daha iyi bence.

arkadaşlar anlatacaklarım bu kadardı umarım faydalı olmuştur sağlıcakla kalın.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0